ÜRÜN HAKKINDA

TANIM

Çimento esaslı, tek bileşenli, erken yüksek dayanımlı, büzüşmeyen, elyaf takviyeli, ürün performansını artırıcı katkılar içeren hızlı priz alan grout harcıdır.

KULLANIM ALANLARI

Kanalizasyon ve menhollerin onarımında, pist ve peronların onarımında, bordür ve kaldırım taşlarının onarım ve montajında, makine montajında kullanılır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Hızlı priz alır. Yüksek basınç dayanımına sahiptir. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Suya ve dona karşı dayanıklıdır. Isı farklılıklarından etkilenmez.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

KULLANIM TALİMATLARI

Yüzey temiz olmalı, yüzeyde yapışmayı engelleyecek kalıntılar
(yağ, kir, pas) iyice temizlenmelidir. Onarılacak yüzey birkaç
saat önceden suya doyurulmalıdır. Uygulama sırasında yüzeyde serbest su kalmamalıdır. 25 kg Frigya Grout harcı 4 – 5 lt temiz
suya yavaşça boşaltılarak düşük devirli (400-600 d./dk.) bir
mikser veya mala ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. 5 dakika dinlendirildikten sonra 1-2 dakika daha karıştırılır. Hazırlanan harç 30 dakika içinde kullanılmalıdır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklanmış harç kullanılmaz. Harç belirtilen uygulama sıcaklığında kullanılmalı, direk güneş, rüzgar ve dondan korunmalıdır. Hazırlanan harç uygulanacak alana kesintisiz olarak dökülmelidir. Uygulamadan sonra 24 saat ile 48 saat süreyle

özel kür malzemeleri veya ıslak çuvallarla buharlaşmaya karşı korunmalıdır.

AMBALAJ

25 kg’lık PE takviyeli kraft torbadır.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.