ÜRÜN HAKKINDA

TANIM

Çimento esaslı, özel tane boyutlu mineral agrega ve ürün performansını artırıcı kimyasal katkılar içeren, kapiler etkili, sızıntılı yüzey sularına karşı etkili içten ve dıştan uygulanabilen tek bileşenli kristalize su yalıtım harcıdır.

KULLANIM ALANLARI

Temel perde, beton su yalıtımlarında, su depolarında tünellerde, istinat duvarlarında, iç ve dış mekanlarda yatay ve düşey uygulamalarında özellikle binalrın ıslak zeminlerinde, banyo ve tuvaletlerde güvenle kullanılabilir.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Donma-çözünme döngüsüne dayanıklıdır. Fırça ve mala ile uygulanabilir. Kristalize olması nedeniyle kapiler boşlukları doldurarak tam su yalıtımı sağlar. Betonu ve donatıyı suyun korozyonundan korur.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet, konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

KULLANIM TALİMATLARI

Yalıtım işlemine başlamadan önce yüzey, yabacı maddelerden arındırılmalı ve ıslatılmalıdır. Yüzeyde aderansı attırmak için gözenekler açılmalıdır. Uygulama yüzeyi bir gün önceden suya doyurulmalı ve nemli iken uygulama yapılmalıdır. 25 kg’lık Frigya Aqua Negative kristalize su yalıtım harcı 7 lt temiz suya yavaş yavaş boşaltılarak düşük devirli bir mikser veya mala ile homojen bir karışım elde edene karıştırılır. 5 dakika dinlendirildikten sonra 1 dk. Tekrar karıştırılır. Uygulama yapılan mekanlardaki köşe birleşim yerleri ovalleştirilir. Önceden nemlendirilmiş yüzeye fırça veya

mala ile uygulanır. İlk kat suyunu kaybetmeden ve kristalleşme başlamadan yeterli sertliğe ulaşmış ise, ikinci kat uygulanır. Bu süre ortam sıcaklığına bağlı olarak 3-5 saattir. Yapışma işlemi 20-25 dakika içerisinde yapılmalıdır. +5°C altında +35°C üstünde uygulama yapılmamalıdır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama esnasında, iş ve işçi sağlığına uygun elbisesi, koruyucu eldiven, gözlük, ve maske kullanılmalıdır. Kürlenmiş malzemenin tahriş edici etkilerinden dolayı, cilde ve göze temas etmesi halinde hemen bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Yutulması durumunda acilen doktora başvurulmalıdır. Uygulama alanlarına yiyecek ve içecek malzemeleri sokulmamalıdır. Çocukların erişemeyeceği yerlerde depolanmalıdır.

AMBALAJ

20 kg’lık PE takviyeli kraft torbadır.